O mnie

Nazywam się Marta Stasińska-Buczak – jestem psychologiem i psychoterapeutą. Psychoterapią zajmuję się od trzynastu lat, zaś szeroko pojętą pomocą psychologiczną - od lat piętnastu. Ukończyłam studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz czteroletni kurs psychoterapii psychodynamicznej organizowany przez Oddział Nerwic Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, obejmujący teorię, praktykę i terapię własną. Od 2014 roku posiadam certyfikat psychoterapeuty nadany przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w poradniach zdrowia psychicznego, psychiatrycznych oddziałach dziennych i stacjonarnych oraz prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym. Prowadziłam – i nadal prowadzę – grupy wsparcia, treningi interpersonalne i warsztaty rozwojowe, pracuję z osobami chorującymi psychicznie, ale także z osobami zdrowymi, które znalazły się w kryzysie lub mają problemy w życiu prywatnym czy zawodowym, prowadzę terapię par i rodzin. Od dziesięciu lat pracuję w Zespołach Leczenia Środowiskowego (m.in. w jednym z ZLŚ Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie), co oznacza, że pracę psychologa i psychoterapeuty wykonuję także w formie wizyt domowych, odwiedzając pacjentów w ich domach.

Jestem członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, posiadam certyfikat terapeuty środowiskowego oraz specjalisty terapii środowiskowej PTP. Stale poszerzam swoją wiedzę czytając literaturę fachową, uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz poddając swoją pracę refleksji i regularnej superwizji. Kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.