O nas

Marta Stasinska-Buczak

Jestem psychologiem oraz certyfikowanym psychoterapeutą. Psychoterapią zajmuję się od 2004 roku, zaś szeroko pojętą pomocą psychologiczną – jeszcze dłużej. Ukończyłam studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz czteroletni kurs psychoterapii psychodynamicznej organizowany przez Oddział Nerwic Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, obejmujący teorię, praktykę i terapię własną. Od 2014 roku posiadam certyfikat psychoterapeuty nadany przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w poradniach zdrowia psychicznego, psychiatrycznych oddziałach dziennych i stacjonarnych oraz prywatnym gabinecie psychoterapeutycznym. Prowadziłam – i nadal prowadzę – grupy wsparcia, treningi interpersonalne i warsztaty rozwojowe, pracuję z osobami chorującymi psychicznie, ale także z osobami zdrowymi, które znalazły się w kryzysie lub mają problemy w życiu prywatnym czy zawodowym, prowadzę terapię par i rodzin. Przez dziesięć lat pracowałam w Zespołach Leczenia Środowiskowego (m.in. w jednym z ZLŚ Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie), co oznacza, że pracę psychologa i psychoterapeuty wykonuję także w formie wizyt domowych, odwiedzając pacjentów w ich domach.

Jestem członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, posiadam certyfikat terapeuty środowiskowego oraz specjalisty terapii środowiskowej PTP. Stale poszerzam swoją wiedzę czytając literaturę fachową, uczestnicząc w konferencjach naukowych oraz poddając swoją pracę refleksji i regularnej superwizji. Kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Natasza Cholewa

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Opolskim, studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego (uprawnienia do pracy pedagogicznej) oraz czteroletni całościowy kurs psychoterapii przy krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Jako psycholog od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, a także z rodzinami. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Policyjnej Izbie Dziecka Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Poradni Zdrowia Psychicznego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, Dziennym Ośrodku Socjoterapii Stowarzyszenia „U Siemachy”, szkole podstawowej. Przez niemal 10 lat pracowała jako psycholog w Ośrodku Adopcyjnym Stowarzyszenia „Pro Familia” w Krakowie, gdzie zajmowała się diagnozą psychologiczną dzieci zgłaszanych do adopcji oraz pracą postadopcyjną z funkcjonującymi rodzinami adopcyjnymi (poradnictwo dla rodziców oraz terapia rodzinna). Ma doświadczenie w diagnozie psychologicznej i pracy terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą przebywającymi w pogotowiach rodzinnych i rodzinach zastępczych, a także w diagnozie psychologiczno-pedagogicznej, szkoleniu i kwalifikacji kandydatów na rodziny adopcyjne Od kilku lat prowadzi też prywatny gabinet psychoterapeutyczny w Krakowie (poradnictwo i konsultacje psychologiczne oraz terapia indywidualna dorosłych, dzieci i młodzieży, terapia pary/małżeńska, terapia rodzinna).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Od kwietnia 2017 roku współpracuje z gabinetem RzeczJasna w Krzeszowicach, obecnie prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par.